BestOldGames.net » Stratégie [K] » King's Bounty

King's Bounty

King's Bounty screenshot

King's Bounty - screenshot 1King's Bounty - screenshot 1King's Bounty - screenshot 1King's Bounty - screenshot 1King's Bounty - screenshot 1

Info k hre
Typ hry:Stratégia
Velkosť:654kB
Výrobca:New World Computing
Rok vydania:1991
Počet stiahnutí:22384×
BOG hodnotenie:65 %
Na hranie starých hier použite DOSBox
Extra Cheaty Návod
Diskusia Diskusia k hre
Ohodnoďte túto hru:
 
Znáte Heroes? NE? Pak jste zavilý nestratég nebo počítačový abstinent. Ano? Čtěte dál, jak vypadal jeho pradědeček King's bounty:

Barbar či Rytíř?
Nepříliš bohaté menu vám dá na výběr zvolit si svou rasu: Knight, Alladin, Barbarian, Sorceress. Jestli čekáte při každé rasy úplně jiné možnosti nebo odlišný postup hrou, jste vedle. Maximálně vás král ověnčí po porážce několika nepřátel jinou zvučnou hodností, ale to vám hru prachbídně (vlastně vůbec) ovlivní.

Interakce?
Po obdržení rozkazu vašeho panovníka (no, zločinců je tu jak máku, prostě vybij hrady, kde se usadili) si v hradu můžete koupit pár jednotek, nebo hodit krátký pokec s králem. Venku se vám toho také moc nenabízí, ale kdo by něco víc čekal? Na celkem čtyřech herních prostředích (levelech), které představuje pár ostrovů a vody, jde zajít do města (zakoupení lodě, obléhacích zbraní, nějaké informace), zkoumat prostředí a hledat poklady, a samozřejmě nakupovat jednotky. V asi čtyřech sídlech - Plains, Dungeon, Forest, Hill (snad jsem na nic nezapomněl) najdete nuzné sedláky s vidlemi (ano, peasanti), klasické skeletony, zombíky, sprity, nebo třeba svalnatce vrhající balvany (ano, v Heroesu Kyklopové) a nechybí ani draci.

Do boje!
Ty můžete svádět nejen s výše zmíněnými hrdlořezy v hradech, ale i s takzvanými followery, kteří dělají čest svému jménu. A to tak, že pokud vás mají ve svém zorném poli (jsme ve 2D - asi 3 čtverce), drží se vás jako vladko... ehm.. jako klíšťata. Boje jsou však stále totéž, jen s lepšími jednotkami.

Cca 2,5 h
Již za tuto dobu byste mohli mít hru dokončenou. Toho docílíte zabitím všech zločinců (mě se to osobně nepovedlo, zkuste bojovat z 50 draky, což je na poměr KB DOST), anebo vykopat poklad (jednodušší). Jak jsem řekl, na mapě najdete poklady. Mimoto však tzv. sceptry, které vám odkryjí puzzle mapu ala Heroes.

Vzhledem k době, jakou jsem jako menší dokázal u této gamesky strávit (tím pádem i k opakovatelnosti) bych hru hodnotil 90%