Grand Prix Circuit: The Cycles

DOS hra, 1989

Žánr:
Závodní
Rok:
1989
Výrobce:
Distinctive Software
Distributor:
Accolade
Perspektíva:
První osoba
Téma:
Motocykly
Vydání:
DOS (1989), Amiga (1989), Amstrad CPC (1990), Macintosh (1990), ZX Spectrum (1990), Commodore 64 (1991)
Taktéž známa jako:
The Cycles: International Grand Prix Racing, Grand Prix Circuit: Moto GP

Naše hodnocení:

Hodnocení uživatelů:

Průměrné hodnocení : 5 (1 hlas)
Prosím, zaregistrujte se nebo na hodnocení této hry!
Grand Prix Circuit: The Cycles obrázek 2Grand Prix Circuit: The Cycles obrázek 3Grand Prix Circuit: The Cycles obrázek 4Grand Prix Circuit: The Cycles obrázek 5

Kdo někdy hrál Grand Prix Circuit, kde se závodí s formulemi a ta hra se mu líbila, určitě by si měl zahrát i její motorkové kopii: Grand Prix Circuit: Cycles. Hra je na velmi podobném principu, jako formulová varianta a změn je jen několik. Na výběr máte celkem tři motorky (125, 250 a 500cc), kde každá se sice liší jednotlivými vlastnostmi, ale ve hře tyto změny velmi nepocítíte, dá se vyhrát s kteroukoli. Pretekat se můžete na celkem 15 různých tratích rozdělených podle států (Japonsko, Austrálie, USA, Španělsko, Itálie, Západní Německo, Rakousko, Jugoslávie, Nizozemsko, Belgie, Francie, Anglie, Švédsko, Brazílie a Československo). Zároveň je na výběr celkem 5 různých obtížností (na nejnižší máte například automatickou převodovku a soupeři téměř nevědí jezdit).

Hrát online
ve vašem prohlížeči
 

Recenze hry

Vrúúúúúm... Vrúúúúúm... Áno Váženi divaci. Práve prebieha posledné kolo závodu. Na čele je jazdec 551 zo Slovenska. Veľmi ostrá zákruta! A jajaj jazdec Mylan prave nabúral do jazdca z Českej Republiky Mm-mareka a náš 551 sa rúti do cieľa! A stáva sa víťazom VEĽKEJ CENY JAPONSKA!! Tribúny praskajú, diváci šalejú!! 551 sa stáva vítazom!!! Podte všetci 551!! 551!!!

Ehm. Dáko som sa nechal uniesť. Ale tak to v živote chodí. Raz si hore, no a raz dole. Raz niekto narazí do protihráča (viď. Mylan). No, ale dosť bolo kecov, ideme k hre.

Každý z vás už určite hral motorky. Alebo prinajmenšom už kedysi jazdil na malých motorkách vo svojom rannom detsvte. Ano aj mňa to chytilo. Túto gamesku som hráával kedysi dávno a drtil som ju ako divý. Je to vlastne taká silnejšia odroda hry GPEGA ( GrandPrix ).

Takže motorky. Kto GP hral a páčilo sa mu to tak GPC musí mať. Je to vlastne to isté len jazdíte na motorkách, ale keď máte radi motorky je vám jedno či ste túto hru už jazdili na formuliach.

Na výber máte asi 3 motorky. Každá ma iné vlastnosti, no ale tieto vlastnosti počas hrania hry skoro ani nepocitíte. Okruhy sú ako som vyššie spomínal tie isté ako v GP. Pre prehľad spomeniem tie najzaujímavejšie a to VC Italia a VC Japonska. Na VC Japonska sa mi páčilo to spojenie v strede. (Spojenie dráh).

Hratelnosť. Hratelnosť je veľmi rozoberaný pojem. Hlavne v dnešnej dobe. Ja si osobne myslím, že z vývojom hier ich hrateľnosť stúpa. Áno, ale stúpa len na niektorých hrách. A tých je veľmi málo. V minulosti bolo týchto hier viacej. Ku príkladu NHL 93-95. Kde sa na ne hrabe NHL 200x ? Nemá šancu. Zarytý maniak, ktorý neprežil to čo my, starší , tie doby 386 nikdy nepochopí o čom hovorím. Ten je vyrastený na novodobo vymakaných mašinkách PS2 a spol. Ale kde sú tie staré časy Spectrumov, Commodorov, Amíg a podobne? Sú dávno preč. GP bola do doby Grand Prix 1 od Microprose asi najhratelnejšou Formulov a závodmi motoriek. Proste na ne nikto nemal. Išlo len o vaše šikovné prsty. Zoberte si dnešnú dobu a napríklad takú F1 2006.. Milióny zbytočných nastavení v ktorých sa vyznajú len samotný programátory a pár fanatikov do formúl. Samotná hra je už len otázkou týchto nastavení a nie vašej šikovnosti. A ja si myslím, že takéto závody by mali byť o VAŠEJ šikovnosti a nie šikovnosti vášho nastavenia pred závodom. Táto hra je proste legenda spolu z GP.

Čo sa týka grafiky. Je celá EGA. ( Zasa dnešná mládež ani nevie čo to je ) ale to je už vedlajšie. Grafika pôsobí veselým a farebnýcm dojmom. Krajina je pekná a súperi sú tiež pekne nakreslený. Zvuky. Zvuky su zo PC Speakera. Takže o ich kvalite pomlčím, no ale na tú dobu .

Recenzoval Anonym – 1. duben 2014

Komentáře

Nejsou zde zatím žádné komentáře, buď první!
Diskutujte o této hře na našem fóru .

Prosím, zaregistrujte se nebo

Uživatelské recenze

Nejsou zde zatím žádné recenze, buď první, kdo přidá recenzi na tuto hru!

Prosím, zaregistrujte se nebo na přidání recenze!

Extra

  MENU

  Podpořte nás

  Je několik způsobů jak nám můžete pomoci, což však nejvíce potřebujeme momentálně jsou překladatelé do jiných jazyků než angličtina.
  » Zjistěte jak se můžete zapojit do chodu BOG

  Kupte mi kafe :)

  Všechny dary si velmi vážíme, jakákoliv částka nám pomáhá. Děkujeme!