BestOldGames.net » Stratégie [S] » Simcity

Simcity

Simcity screenshot

Simcity - screenshot 1Simcity - screenshot 1Simcity - screenshot 1Simcity - screenshot 1Simcity - screenshot 1

Info k hre
Typ hry:Stratégia
Velkosť:602kB
Výrobca:Maxis
Rok vydania:1989
Počet stiahnutí:
BOG hodnotenie:79 %
Na hranie starých hier použite DOSBox
Extra Cheaty Návod
Diskusia Diskusia k hre
Ohodnoďte túto hru:
 
Sim city, budovatelská strategie. No budovatelská, zpočátku je hra především o bankrotu. Vyberte si mapu a začněte stavět. stavíte město, bude tam tedy někdo bydlet - postavte dům. Nebo rovnou víc. Lidi potřebujou koukat na televuzi, pařit na kompu nebo cokoliv jiného, každopádně musíte postavit elektrárnu. Atomovou nebo tepelnou. Atomovou je lepší postavit kousek dál. Za prvé to vypadá divně mít Temelín uprostřed města a zadruhé pravděpodobnost že to bouchne neni až zas tak malá Pak na vás bafne nápis postavte silnice. je to logické urřitě i u vás doma máte nějakou tu silnici. Postavíte tedy silnice. Cílem hry je vydělávat, lidi platí daně přímo vám - to je dobrý ne? každopádně musíte postavit hasiče, letiště, policisty, nemocnici a spoustu dalších nepotřebných věcí co stojí peníze. A to je kámen úrazu. Peníze. Stavět je fajn, ale většinou to moc nevydělává. S největší pravděpodobností máte za sebou první bankrot. Gratulujem.

Jako hraniční počet obyvatel považuji 60 000, pak už se stává hra velmi obtížnou. Dobré je nechat někdy hru běžet a nechat město až vydělává a pak teprve stavět dál. Kapitálem můžete hradit ztráty při expanzi a nakonec zase vydělávat. Nakonec jsem se dostal k tomu že jsem měl půl milionu obyvatel a město vydělávalo. Považuji to za docela úspěch. Zajímavější částí hry je stavba města, které je hotové ale má problém. Například bombardování he he he. Doporučuji stavbu hasičů. další zajímavo věcí jsou katastrofy. Když se vám hra zdá příliš jednoduchá, můžete zaplavit město, spustiti zemětřesení ale hlavně pustititi Godzilu - úžasná věc.

Celkově je Sim City první z řady Sim, je proto dost neohrabaná a grafika také není zrovna nic moc. Ale o tom to není, je to prostě Sim City a to hovoří za vše...

Plusy:
  + nápad
  + jaderný výbuch

Mínusy:
  − při větším počtu obyvatel velmi obtížné