BestOldGames.net » Arkády [H] » Home Alone

Home Alone

Home Alone screenshot

Home Alone - screenshot 1Home Alone - screenshot 1Home Alone - screenshot 1Home Alone - screenshot 1Home Alone - screenshot 1

Info k hre
Typ hry:Arkáda
Velkosť:472kB
Výrobca:Capstone Soft.
Rok vydania:1991
Počet stiahnutí:18008×
BOG hodnotenie:76 %
Na hranie starých hier použite DOSBox
Extra Cheaty Návod
Diskusia Diskusia k hre
Ohodnoďte túto hru:
 
Když řeknu sám doma, nepochybuji o tom, že nemusím nic sáhodlouze vysvětlovat. Já osobně jsem viděl oba filmy tohoto názvu nespočetně. Kdyby ovšem čirou náhodou někdo přeci jen nevěděl, "vo co tady sakra gou", nechť si počká na vánoce. Protože jsou ale daleko, vysvětlím stručně princip. Příběh se točí okolo situace, kdy rodiče ojíždějí na vánoční dovolenou (parchanti zazobaný) a zapomenou doma jednu ze svých ratolestí (pitomci…). Ta po počáteční radosti pomalu zjišťuje, že se na jejich dům chystají lupiči. Komedie je to proto, že se díky svému důvtipu Kevin (to je ten spratek) na lupiče připraví vskutku originálně.

Hra je úplným převedením filmu do hratelné podoby kladení pastí a posléze čelení proslulým amatérským zlodějům. Objevují se zde všechny Kevinovy nápady viditelné ve filmové předloze, stejně tak jako interiér celého domu. Kladení pastí není nic těžkého. Když míjíte věc, kterou lze použít k nastražení pasti, začne problikávat a vy ji jednou klávesou jednoduše zvednete(F1). Ihned se vám nápaditým způsobem zobrazí místa, kam lze tuto věc nastražit. To provedete druhou klávesou(F3).

Na přípravu máte celkem hodinu herního času, který je zobrazený na horní informační liště formou hodin. Není ho nazbyt, takže sebou musíte mrsknout. Po odbití deváté se na vás Harry a Marv nekompromisně vrhnout a je jen na vás, jakou zvolíte taktiku. Když se někde zašijete, moc si tím nepomůžete, jelikož o vaší pozici neustále vědí a podle toho si volí nejkratší cestu po domě. Navíc si dávají pozor, takže se jen tak něčím nenechají sejmout.

Lepší je zvolit těsný útěk před nimi, přičemž vymetou každou past. Musíte si ale dát pozor, aby jste si své nástrahy dotykem nezničili. Můžete taktéž využívat potrubí k dopravě prádla do sklepa. Až se vám podaří, že Harry a Marv budou mít každý deset chytnutí se do pasti, hra vítězně končí. Na druhou stranu vás chytnout nesmí, jinak s vámi udělají krátký proces.

Určitě tuto hru na poprvé nedohrajete, protože trénink je více než nutný. O extra velké hratelnosti tu také nemůže být řeč, ale doporučuji si ji jako doplněk k filmu zahrát. Po grafické stránce hra nevybočuje z kvality ostatních her z této doby. Zvuky jsou jen Pcspeakerové a hudbu sem radši nedávali -> rušila by atmosféru.

Verdikt: Na dobu, kdy vznikla, je hra velice dobrým převedením z filmové předlohy. Fanoušci Sám doma by si ji rozhodně neměli nechat ujít.

Plusy:
  + hra podle filmu
  + taktika
  + akce
  + kdo by alespoň jednou nechtěl být Kevinem

Mínusy:
  − zvuky
  −(+) jednoduché ovládání
  − menší hratelnost pro nezasvěcené
  − krátké