Worms+

Worms+ screenshot

Worms+ - screenshot 1Worms+ - screenshot 1Worms+ - screenshot 1Worms+ - screenshot 1Worms+ - screenshot 1

Info k hre
Typ hry:Akčná hra
Velkosť:12.8MB
Výrobca:Team 17
Rok vydania:1996
Počet stiahnutí:7706×
BOG hodnotenie:90 %
Na hranie starých hier použite DOSBox
Extra Cheaty Návod
Diskusia Diskusia k hre
Ohodnoďte túto hru:
 
Znáte červy? Že ne? Tak jděte zpátky do pralesa, protože, upřímně, kdo by je neznal Malí, plazící se, bezmocní... Bezmocní? Už ne tak docela! Protože námětem červů (respektive wormsů..) je právě vzájemné vyvražďování těchto bezmocných zvířátek... A že jde o vyvražďování sakra zábavné snad ani nemusím říkat!

Tak ke hře: na začátku si můžete vybrat týmy(2-4) ty jsou konfigurovatelné.. Můžete přejmenovat tým, červy a zvýšit.. Jaksi.. výdrž vašich červů . Po ukončení konfigurace se můžeme pustit do boje o pohár rozsáhlým zbraňovým arzenálem, ve kterém nechybí brokovnice, bazuka a pochopitelně ani granáty... A kamikadze ovečka? To je předsi nesmysl... Ale na bombardování zapomeňte! Nebo že by? Ale zase taková jednoduchá sranda to nebude, protože musíte odhadovat např. balistickou křivku bazuky, počítat se silou větru a pro úspěch i docela dost taktizovat. Zvuky jsou velice příjemné, zvláště pak červíci mají povedené hlášky (missed!) a hudba je taky dost dobrá. I vzhledem ke stáří hry bych ohodnotil grafiku : ta je totiž hodně detailní a červíci oblečení do zelených něčeho-jako-plášťů vypadají fakt geniálně...

A teď se vrhnu na nejsilnější stránku hry : multiplayer... Hrát můžete přes LAN, ale největší zabáva ovšem nastává ve chvíli, kdy se krčíte se svojí partičkou kámošů a pokřikujete na sebe: "tohle bys mi neudělal.... Ty parchante!!!" To ale neznamená, že sami si nezahrajete. Můžete nakonfigurovat počítačové protivníky, kteří mají ovšem ke genialitě daleko. Jejich AI znamená, víceméně, schopnost svrhnout airstrike a neuvěřitelně přesně střílet z bazuky, ale chybí jim jakákoli taktika... No, všechno zachraňuje již zmíněný multiplayer.

Zážitek ze hry podtrhuje i deformovatelnost prostředí(tj. když bouchne granát, udělá díru), které je ovšem i důležitým taktickým prvkem, jež se vám stane noční můrou i spojencem,a to, že často zůstává kus hlíny levitovat ve vzduchu se dá celkem jednoduše omluvit.. Přeci jen je to arkáda! A když jsme u prostředí, bylo by hříchem se nezmínit o alternativní výzbroji červů jako provaz, bungee-jump guma, sbíječka.. A můžete si dokonce nepřítele vychutnat tím, že ho prstíkem šťouchnete do vody! A o nedostatek prostředí se bát nemusíte - generují se náhodně a to celkem logicky.

Takže, suma sumárum, nemusím snad už nic popisovat... Kdo si tohle nestáhne a nezahraje s nejbližším kámošem není normální! Moje hodnocení : 9/10

Plusy/Mínusy:
  + V podstatě všechno. Geniální a perfektní hratelnost dělá z této hry zábavu na dlouhé hodiny
  − AI PC protivníků po čase přeci jen troch monotónní

Na obrazovke s výberom zbraní napíš BOBJOB a sprístupníš tým cheat: nekonečné ovce, minigun, banánové bomby... (možno sa to dá písať kedykoľvek: počas hry).

-alebo-

Ak chceš mať v hre viacej ako 1 pohyb, stlač [F3], navoľ SHOTGUN a potom s wormíkom nabehni na mínu. Keď bude wormík znovu pripravený k boju, môžeš pomocou kláves [F1]-[F4] navoliť zbrane Bazooka, Homing Missile, Granates, Cluster Bombs, UZI, Fire Punch a Dragon Ball bez akéhokoľvek obmedzenia !!!

Level kódy:
--------------
01: VERYEASY
02: OHSOEASY
03: UNCHAINS
04: BJORNPOP
05: DODGEMAX
06: STARTURN
07: HEYGEOFF
08: REZDOGGY
09: HIGHKICK
10: LONG AGO
11: HEY JOHN
12: SATANICS
13: NEARDEAD
14: SCUMBAGZ
15: GOOD BYE
16: TRUTHOUT
17: 17THKIND
18: GOGOGOGO
19: PIGSPACE
20: TRUMPTON
21: PARANOID
22: MIXTURES
23: VERY MAD
24: INSANITY
25: GREATGIG