BestOldGames.net » Akčné hry [W] » Wolfenstein 3D

Wolfenstein 3D

Wolfenstein 3D screenshot

Wolfenstein 3D - screenshot 1Wolfenstein 3D - screenshot 1Wolfenstein 3D - screenshot 1Wolfenstein 3D - screenshot 1Wolfenstein 3D - screenshot 1

Info k hre
Typ hry:Akčná hra
Velkosť:676kB
Výrobca:ID Software / Apogee
Rok vydania:1992
Počet stiahnutí:50774×
BOG hodnotenie:90 %
Na hranie starých hier použite DOSBox
Extra Cheaty Návod
Diskusia Diskusia k hre
Ohodnoďte túto hru:
 
Opět začnu nepodstaným příběhem. píše se rok 1943. Spojenecký agent William "B.J." Blazkowicz je vyslán na důležitou misi, na níž má odhalit tajný program Třetí říše, v němž jde o jakousi snahu o postavení perfektní armády - krycí název je Operation Eisenfaust. Blazkowicz je však při akci zajat a uvězněn v kobce hradu Wolfenstein. Při útěku se pak budete muset v jeho kůži utkat nejenom s německými vojáky...

Váš zbrojní arzenál není nikterak bohatý, ale vzato kolem a dokola to ani příliš nevadí, stejně stačí průrazný samopal. Navíc, když spustíte salvu jako první a nenecháte soupeře vydechnout, ten vcelku logicky a pod tíhou vašich "argumentů" nedokáže pozvednout a zacílit zbraň, natož vypálit. obtížnost je solidní, nic vás neochrání před číhajícím náckem za rohem. Stačí pak velmi málo a odeberete se do věčných lovišť. To takhle vstoupíte do místnosti s několika protivníky, zahájíte palbu a vzápětí před početní přesilou rychle vycouváte ven, pročež už musíte hledat nějaký vhodný úkryt, neboť je jisté, že za vámi obyvatelé dané místnosti ihned vyrazí. Samozřejmě můžete zůstat a vyzkoušet co vydržíte, ale pak pozdravujte tam nahoře. Zkrátka čeká vás svět, v němž si musíte dávat pozor na každém rohu a chyby se tvrdě trestají. Nemluvě o bossech! Na těch si užijete také docela srandu... doporučením je savegame.

Wolfenstein je prvním z firstperson stříleček a taky tak vypadá. Pokud vám stačí likvidace nepřátel co se na vás sypou ja polívka z pytlíku, můžu wolfa jedině doporučit. Nic víc ale asi nečekejte, jde přeci jen o průkopníka v této kategorii her.

Plus/mínus:
  + první pořádná střílečka (nápad)
  − první pořádná střílečka (nuda)

Ale historie je historie... :)

[L]+[I]+[M] ti doplní životy a zbrane(vymaže to však skore).
Na začiatočnej obrazovke stlač [M] a uvidíš jukebox...

-----
Cheat mód:
Hru spusť:
sod -debugmode
-----
Aktivácia cheat módu:
[Ľavý Alt]+[Ľavý Shift]+[BackSpace]

Cheatové klávesy: (stalč [TAB]+[kláves])
B - zmena farby okraja
C - # dverí, postáv, jedla, atď...
E - skok do ďalšieho levelu (o dva levely)
F - tvoje koordinátory x,y,uhol
G - god mód !!!
H - zraníš sa
I - predmety
M - využitie pamäte
N - prechádzanie stenami [v1.0]
O - mapa nad tvojou hlavou [v1.0]
P - pauza
Q - rýchly odchod z hry [SoD môže zamrznúť]
S - mód pomalého pohybu
V - pridá VBLs [v1.1+]
W - skok do levelu (podľa tvojho výberu)
X - extra predmet [v1.1+]

Zopár zaujímavostí:

- Každá z epizód má jeden tajný level, do ktorého sa dostaneš nejakým obzvlášť sprostým spôsobom - napr. Cez tajnú stenu, apod. (inou možnosťou je vyššie popísaný cheat [Tab]+[W]). Tieto levely sú napchané k prasknutiu buď zlatom alebo nepriateľmi :-). Za pozretie určite stojí tajný level ve 3. Epizóde. Je robený v štýle Pac-mana -> beháš chodbami plnými žltých guličiek a. naháňajú ťa duchovia.

- V 3. a 6. epizóde je v niektorých úrovniach hudba, na ktorej pozadí pípa morzeovka. Hlási: "TO BIG BAD WOLF DE LITTLE RED RIDING HOOD ELIMINATE HITLER IMPERATIVE COMPLETE MISSION WITHIN 24 HOURS OUT". Prekladať to nebudem, lebo sa jedná o naozaj jednoduchý text, snáď iba toľko, že "de" znamená v morzeovom žargóne "from".