BestOldGames.net » Stratégie [T] » Transport Tycoon

Transport Tycoon

Transport Tycoon screenshot

Transport Tycoon - screenshot 1Transport Tycoon - screenshot 1Transport Tycoon - screenshot 1Transport Tycoon - screenshot 1Transport Tycoon - screenshot 1

Info k hre
Typ hry:Stratégia
Velkosť:2.6MB
Výrobca:Microprose
Rok vydania:1994
Počet stiahnutí:4789×
BOG hodnotenie:80 %
Na hranie starých hier použite DOSBox
Extra Cheaty Návod
Diskusia Diskusia k hre
Ohodnoďte túto hru:
 
Menšia recenzia na túto vynikajúcu "tycoonovku", ktorá určite zaujme každého milovníka budovateľských nenásilných strategických hier.

Vašou úlohou je postaviť a viesť čo najlepšiu a najziskovejšiu dopravnú spoločnosť. Vaše vlaky, nákladiaky, lode či lietadlá prevážajú tovar medzi rôznymi továrňami, distibučnými centrami a elektrárňami. Nesmieme zabudnúť na dobravu ľudí - k dispozícii máte autobusy, vlaky, lode aj lietadlá.

Ak chcete hrať ťažšiu hru, môžete si nastaviť konkurenciu. Počítač ovláda inú firmu (alebo viac) a tí vám môžu pekne znepríjemniť život. No šikovní hráči ich vedia predbehnúť a v prípade záujmu o konkurenčnú firmu ju odkúpiť. (mne sa to darí každý deň )

Hra začína v roku 1950 a končí v roku 2050. Časom vám pribúdajú nové dopravné prostriedky a tie staré treba vymeniť (po roku 2010 sú to už fakt zaujímavé vecičky ) a menia sa aj továrne.

Transport Tycoon deluxe obsahuje navyše štyri rôzne typy terénu: Prvé tri sú klasické z rôznych častí sveta a tá štvrtá je z vymyslenej hrčkárskej krajiny. Vyrábate tu hračky, máte plastové bane, ťažíte cukrovinky, vyrábate bubliny a podobné žvásty.

Transport Tycoon je teda hra, pri ktorej sa rozhodne dobre zabavíte a vôbec na nej nevidno, že je už zastaralá. Odporúčam!