BestOldGames.net » Športové hry [S] » Summer Challenge

Summer Challenge

Summer Challenge screenshot

Summer Challenge - screenshot 1Summer Challenge - screenshot 1Summer Challenge - screenshot 1Summer Challenge - screenshot 1Summer Challenge - screenshot 1

Info k hre
Typ hry:Športová
Velkosť:749kB
Výrobca:Accolade
Rok vydania:1992
Počet stiahnutí:25090×
BOG hodnotenie:84 %
Na hranie starých hier použite DOSBox
Extra Cheaty Návod
Diskusia Diskusia k hre
Ohodnoďte túto hru:
 
!!!Před samotnou recenzí bych chtěl upozornit,že pokud vám hra bude padat s hláškou o debuggeru,tak stačí ve hře spustit volby a pak jen potvrdit tlačítkem ok(nemusíte ve volbách ani nic měnit)!!!
THX to Andy

Letní olympiáda,co víc k tomu dodat,snad jen to,že komu léto moc po sportovní stránce nevoní,může vyzkoušet olympiádu zimní-Winter Challenge.
Před začátkem hraní si můžete vybrat ze dvou módů: trénink a turnaj.Při tréninku můžete disciplíny (celkem je jich osm) opakovat dle libosti,při čemž jediným vaším možným úkolem v jednotlivých disciplínách je vylepšit si vlastní score.Turnaj je mnohem zábavnější záležitostí.Může v něm teoreticky hrát až 10 hráčů najednou,nevyužití hráči budou nahrazeni počítačem(lze si vybrat 3 obtížnosti).Soutěžíte zde samozřejmě o medaile,kterých na vás čeká celkem 24.A teď disciplíny...

Jednotlivé disciplíny:
 » Lukostřelba - disciplína spíše o postřehu.Ve čtyřech kolech vystřelujete po třech šípech,přičemž se pomocí kurzorových šipek snažíte přiblížit kmitajícím kurzorem co nejvíce středu terče.Jedno kolo vám nesmí trvat déle jak 30 sekund,jinak zbývající pokusy v daném kole ztratíte.
 » Jízda na koni - asi nejtěžší věc,na kterou můžete narazit.Na koni musíte projet vytyčenou dráhu s překážkami (skáčete mezerníkem).Pokud moc spěcháte,tak se nejspíše nevyhnete pádu,což znamená konec,ale co dá dělat,jede se na čas,takže se pospíchat prostě musí.Pokud shodíte laťky,na konci závodu se vám přičtou do celkového času jako penalizace.
 » Kajak - disciplína v principu podobná jízdě na koni,s tou výjimkou,že nemusíte skákat,takže dojet do cíle už není zas tak velký problém.
 » 400m překážek - teď už budou následovat jen disciplíny,kde musíte jak šílení co nejrychleji mačkat Enter,abyste měli co největší rychlost.V tomto případě se musíte proskákat překážkami,přičemž jejich shození vás zpomalí.
 » Skok o tyči a do výšky - princip obou disciplín je naprosto stejný,musíte se co nejrychleji rozběhnout a ve správný okamžik podržet mezerník.Laťku si můžete nastavit do výšky podle svého uvážení,na každou výšku máte 3 pokusy.Při úspěšném skoku si můžete laťku nastavit zase o něco výš.
 » Oštěp - tady je opět nutná velká rychlost a vyhození oštěpu pod vhodným úhlem(pozor na přešlapy)
 » Cyklistika - a je to tady,konečně se ukáže jakou máte výdrž.čeká na vás 5 kol,opět musíte zběsile mačkat Enter a může se stát,že i když vy to vydržíte,tak to pro změnu nepřežije vaše klávesnice.

Nakonec bych chtěl říct,že tuhle doporučuji hrát alespoň ve třech hráčích,to je teprve ta pravá zábava(i když sami se taky nebudete nudit).

Klady:
  + možný multiplayer (až 10 hráčů na jednom počítači)
  + hra pro celou rodinu
  + chytlavost

Zápory:
  − nepřiměřené namáhání prstů a klávesnice
  − chybí různorodé tratě