BestOldGames.net » Simulátory [R] » Red Baron

Red Baron

Red Baron screenshot

Red Baron - screenshot 1Red Baron - screenshot 1Red Baron - screenshot 1Red Baron - screenshot 1Red Baron - screenshot 1

Info k hre
Typ hry:Simulátor
Velkosť:1.6MB
Výrobca:Sierra
Rok vydania:1990
Počet stiahnutí:19943×
BOG hodnotenie:85 %
Na hranie starých hier použite DOSBox
Extra Cheaty Návod
Diskusia Diskusia k hre
Ohodnoďte túto hru:
 
Red Baron, simulátor leteckých bojů z první světové války, je jeden z prvních, ne-li vůbec první 3D letecký simulátor, který si toto označení skutečně zaslouží. Jednotlivé typy letadel jsou skutečně k poznání, letadla se chovají (dejme tomu, s přihmouřením oka) jako skutečná letadla. Motor řve, olej stříká, vítr hučí v drátěných výztuhách, kulomety rachotí, proháníte se v nekonečném azuru flanderského nebe... No, to jsem se trochu nechal unést, ale tento simulátor byl ve své době prostě neuvěřitelně dokonalý. Mám ho už čtrnáct let a stále si s ním rád zalétám.

Oč jde? Základní věcí je samozřejmě létat a bojovat, sestřelit nepřítele a nebýt přitom sám sestřelen. A to ze začátku není věc jednoduchá.

Na obou stranách je k dispozici více typů létacích aparátů. Na německé straně od slavného Fokkeru E.III po ještě slavnější D.VII, na spojenecké od Moranu Bullet po Sopwith Snipe. Ve hře je k dispozici galerie všech letounů i s krátkým popisem. Můžete létat jednotlivé mise, kde si můžete nastavit typ mise, typ a počet letadel na obou stranách, anebo absolvovat celou válečnou kampaň, kde plníte jednotlivé tak, jak je přináší situace. Jak plyne čas, obě válčící strany zavádějí nové a lepší typy letadel, takže každý chvilku tahá pilku. Postupem doby, s přibývajícími úspěchy, můžete získat nějaké to vyznamenání a můžete být povýšen, což s sebou nese možnost vybrat si své osobní letadlo podle vlastního gusta.

Během bojů se můžete střetnout i s největšími esy evropského nebe v čele s legendárním rudým baronem - Manfredem von Richthofen anebo s René Fonckem, jehož letoun údajně za celou válku nezasáhla ani jediná kulka. V takovém případě možná budete rádi za hodně rychlé letadlo. Každý letoun má totiž jiné vlastnosti, rychlost, obratnost, stoupavost, stabilitu při střelbě, pevnost konstrukce atd. Skoro každý letoun má ovšem své mouchy. Některé letouny jsou "hodné", jako třeba S.E.5A, některé pěkné potvory, jako Sopwith Camel. Ovšem Camel je daleko obratnější a v rukou zkušeného pilota i nebezpečnější. Ale zase snadno padá do vývrtky. Některé letouny vydrží skoro všechno, jiné se snadno rozsypou samy... Nu což, až se párkrát zabijete, přijdete tomu na kloub. A časem dokážete i něco trefit...

Nasaďte své letecké brýle a vzhůru na oblohu.