BestOldGames.net » Stratégie [R] » Railroad Tycoon

Railroad Tycoon

Railroad Tycoon screenshot

Railroad Tycoon - screenshot 1Railroad Tycoon - screenshot 1Railroad Tycoon - screenshot 1Railroad Tycoon - screenshot 1Railroad Tycoon - screenshot 1

Info k hre
Typ hry:Stratégia
Velkosť:705kB
Výrobca:MicroProse Soft., Inc.
Rok vydania:1995
Počet stiahnutí:31283×
BOG hodnotenie:74 %
Na hranie starých hier použite DOSBox
Extra Cheaty Návod
Diskusia Diskusia k hre
Ohodnoďte túto hru:
 
Jeden z prvních (dost možná i první) tycoon se jmenuje Railroad. Jak již název napovídá a anglicky rozumějícím lidem říká - železnice. Ano, při této hře máte jediný cíl - finančně zničit všechny soupeře.

Po spuštění na vás bafne ikona MicroProse (kam se nyní poděli?), kteří stojí za velkou částí starých kultovních her. Ovládání je tedy podobné. Nejdříve si vyberete místo - Amerika, Evropa... Obtížnost - Týpek s košilí, Magnát ve fraku... a pustíte se do stavby.

Nyní se vám otevře obrovská zelená plocha a pojmenovanými městy. První věc co musíte udělat, je postavit železnicici, pak stanici a pak vlak (nejlépe i druhou stanici, aby se dalo někam jezdit). Důležité je umístění stanice - strategicky do města a k továrnám... Mezi další formy investování patří nákup akcií konkuretnů popřípadě prodej směnek. Dostanete tak peníze na rozvoj.

Hodnocení? No, byla to moje první hra, kterou jsem vlastnil na steré 386-ce, jinak bych jí asi neznal. Každopádně je to hra poměrně složitá (nejvíce mi trvalo ovládání ) a duševně náročná. Abych řek pravdu, nikdy se mi nepodařilo zničit všechny soupeře, musel bych to hrát asi tak 50let...

Jinak samozřejmě milovníkům tycoonů jedině doporučuji (protože těm je jedno že je to dost suchá hra).