BestOldGames.net » Arkády [M] » Mario

Mario

Mario screenshot

Mario - screenshot 1Mario - screenshot 1Mario - screenshot 1Mario - screenshot 1Mario - screenshot 1

Info k hre
Typ hry:Arkáda
Velkosť:59kB
Výrobca:Chaos Software
Rok vydania:1995
Počet stiahnutí:24549×
BOG hodnotenie:49 %
Na hranie starých hier použite DOSBox
Extra Cheaty Návod
Diskusia Diskusia k hre
Ohodnoďte túto hru:
 
  Mario - Herná Legenda

Tadada dadaa da. TAm ta daadada.. Určite všetci poznáte túto melódiu. Alebo nie? No nerobte si srandu.. No vy tam pani vzadu? Ako? Nie nieje to king-kong. A vy tam pán vzadu? Ako? Nepočujem? Hlasnejšie troška! Aha áno! Ale nieeeee. Nie je to melódia zmrzlinárskeho auta.. To tu fakt nikto nevie? A ty chlapča?? Ako?? Mario, ujo. Vyborne!!! Aspoň niekto ešte pozná nášho starého mária.

No,ako vlastne vznikol mario?? No vyrobila ho jednaa veľka firma. A tou firmou je NINTENDo. Áno táto firma stvorila dnešný (no vlastne už celočasový) fenomén Mário. Ani neviem povedať koľko Mariou už bolo. Koľko som ich videl predávať v obchodoch. Napríklad úplne prvý bol ak si dobre pamätám MARIO Bros. Túto hru som ešte hrával na starej dobrej sege. Bol tam vlastne len jeden statický obrázok a to bol celý level. Potom prišiel SUPER MARIO BROS. ( Ale tohto Maria preskočíme, lebo je to vlastne náš Mário. O ňom budeme písať neskôr.) Ďalej to bol Dr. Mario, kde ste mali za úlohu zlikvidovať rôzne Vírusy a baktérie. Celá hra bola v pojatí logiky, taká odroda tetrisu.A ak si dobre spomínam mala na gameboy presne 24 levelov. Neskôr na trh prišli rôzne variácie hier s Mariom ako napríklad Wario, Wario and Mario a podobne. Niežeby tieto hry boli nejak extra zlé, to nehovorím, veď koľko som sa snimi v škole nahral na kamarátovom gameboyi. Ale aby som si ja takú hru kúpil, to ma nejako moc nenadchlo.

A ešte aby som nezabudol keď sme pri tých mixoch ( Nemyslim mm-mareka tak zaujímavý a pamätný mix bola hra Donkey Kong. Tu ste ako Mário museli výjsť hore (tiež v statickej obrazovke) a zachrániť princeznu. V tom Vám samozrejme bránil kto iný ako Donkey Kong. Hádzal po Vás sudy, ktoré ste museli preskakovať, alebo vyhýbať sa im. K mixom ( ) patria hlavne také veci ako je napriklad South Park Mario, Simpsons Mario.. No,ale neodbáčajme od témy. Hry v ktorých sa nachádza Mario je veľa, veľmi veľa. A väčšinou pravému Mariovi nesahajú ani po päty. Aspoň u mňa je to tak. Samozrejme,že o hrách ako je Mário by sa dala napísať asi 300 stránková esej. Tých hier je naozaj, ale naozaj veľmi veľa a kvôli času sa nedajú zachyťiť všetky. V recenzii som vybral asi tie najpodstatnejšie a najzákladnejšie, ktoré boli Mariom vzorom.

Tak a teraz sa dostávame pomaly k veci. A tou vecou nieje nič iné ako SUPER MARIO BROS. Super Mario Bros. Tak tieto tri slová mi vždy pripomenu jeden film. Áno, aj Mário bol sfilmovaný. No, ale k veci. O čo v tejto hra ide? No drak, alebo ako ho nazvať, lepšie povedané mutantdrak uniesol princeznú. No a vy ako nádejný inštalatér máte za úlohu so svojím bratom Lugim ju zachrániť. Brata samozrejme použijete len v multiplayerovi. (Multi player bol bohužial iba na SEGA a Nintendo verziách )

V ceste vám budú stáť huby. Áno huby. Nie huby ako huby, ale huby ako hríby. No, samozrejme nie klasické hríby, lebo ochránari prirody by určite protestovali, ale hríby zmutované a zlé. Proste idú po Vás, a keď sa Vás dotknú je svami zle-nedobre. A aby hra nebola stereotypná útočia na Vás aj korytnačky. ( Ako inak zmutované ). Korytnačky sú už,ale iná partia ako huby. Na hubu (hríb stačí raz skočiť a je po ňej. Ale ak skočíte na korytnačku, korytnačka sa zakorytni ( da do panciera, moje vlastne slovo ) a čuči kým na ňu ešte raz neskočíte a korytnačka neodletí. Ale nezabudnime ani na rudé komunistické korytnačky, ktoré sú neodbytné. Proste neskončia ako zelené, hneď preč. Musíte ich ubiť.

Takto vyzerajú prvé levely. V ďalších leveloch na Vás čakajú obrnený krtko-ježkovia, ktorý su zvlášt nebezpečný tým, že sa daju zabiť len plameňometom. No a ako sa k nemu dostať? Najprv musíte rozbiť krabičky s ? a ak náhodou tam bude dáky spriateleny hríb, tak si ho zoberte a Mario sa Vám zväčší ( NEBERTE TO DVOJZMYSELNE ). Lenže Mario je len väčší a potrebuje nejaký ten plameňomet. Takže Mario musí hľadať ďalej a musí nájsť kvet. Vďaka kvetu bude mať plameňomet. A keď sme pri tých kvetinách, samozrejme aj kvetiny sú zlé. Teraz by sa asi greenpeace naštvali, ale keď si zahrajú hru a skočia na nejakú tú rúru a zrazu vyskoči z rúry kvetina a zabije Vás,zrejme by zmenili názor.

Na konci jednej stage ( to jest viac levelov ) Vás čaká drak. Áno samotný drak. Ktorého musíte prelstiť, ale to Vám nepoviem ako, na to si musíte prijsť sami.

A nakoniec záchrana princezny.. ( Zasa pri tej SEGA a NINTENDO verzii Vám vždy povie zachránená princezná, že ona nieje tá pravá a že máte pátrať ďalej. )

Teraz sa, ale veľmi krásne poberieme k grafike, levelom, zvukom a podobne. Grafika hry je veľmi, ale veľmi pekná. Levely odohrávajúce sa vonku majú pekné belasé nebo, zelenú trávu v pozadí kopce a podobne. Po týchto leveloch nasledujú levely podzemné kde je to aj trošku hustejšie. Keďže zo samej pekelnej zemi po Vás vystrelujú ohnivé firebally. Ktoré Vás viac-menej majú radosť trafiť. V týchto leveloch sú aj takzvané bonusové levely. Sú to vlastne skrýte miestnosti v jednej z rúr, kde sa nachadza veľa peniazov - bodov.

No a levely konečné, v ktorých sa nachádza samotný dragon su najviac zapeklité, už len s toho dôvodu, že každý svoj pohyb si treba rozmyslieť. Tento celý level je veľmi ponurý a strašidelny.

Zvuky su asi najväčšiou slabinou PC verzie. Keďže su to len škreky pc speakera. A na PC sme samozrejme bez hudby. A čo sa týka SEGA a NINTENDA verzie, SMB je zo zvukmi na veľmi, ale veľmi veľkej úrovni.

A na záver. Túto hru som hrával už pred takými 6-9 rokmi a DOTERAZ ma neomrzela. Preto skladám pred NINTENDOM obrovskú poklonu a vďaku, čo pre nás Gamerov robia.

Plusy:
  + Grafika
  + Zábavnosť
  + Zvuky a hudba ( LEN NINTENDO A SEGA VERZII )
  + Veľmi malá veľkosť hry v kb
  + Nintendo
  + Takmer na všetkých platformách

Mínusy:
  − Zvuky a hudba ( LEN V PC VERZII)

Autor: a551