BestOldGames.net » Logické hry [L] » The Lost Vikings

The Lost Vikings

The Lost Vikings screenshot

The Lost Vikings - screenshot 1The Lost Vikings - screenshot 1The Lost Vikings - screenshot 1The Lost Vikings - screenshot 1The Lost Vikings - screenshot 1

Info k hre
Typ hry:Logická
Velkosť:1.2MB
Výrobca:Interplay
Rok vydania:1993
Počet stiahnutí:89205×
BOG hodnotenie:86 %
Na hranie starých hier použite DOSBox
Extra Cheaty Návod
Diskusia Diskusia k hre
Ohodnoďte túto hru:
 
Lost vikings. To by teoreticky mohlo jako recenze postačovat, protože název opravdu mluví za vše. Ale dejme tomu že to nestačí. Tak tedy v dobách krutých nájezdů vikingů na chudáky vnitrozemce (takže dávno) žili ti kámoši. Normálně prostě kámoši. Pořád v hospodě a tak.... Jo jeména? Tak tedy: Erik, Olaf a Baelog. No a tyhle tři týpci si žili poměrně v pohodě než (a teď pozor děti) je unesla mimozemská loď. Ano opravdová mimozemská loď. Šéfem na lodi byl jakýsi Tomator. Klasická vobluda. Prostě záporńák. A vikingové se ho nebáli, utekli z vězení a chtěli domu za manželkami(!).

Takový útěk z mimozemské lodi není jen tak. Samozřejmě Ty tři výzečníky ovládáte vy a vaším cílem je bezpečně je dostat domů. Aby šlo o opravdovou logickou hru, musí každý umět něco jiného a kombinací těchto schopností se musí dostat k cíli. A tak to také skutečně je. Erik Rudovous umí skákat jako gumídek a hlavu má tvrdou jako diamant. Olaf nosí štít, obránce. Štít se hodí ale nejen jako obrana, ale třeba i jako schůdek pro erika, aby vyskočil výš. No a Baelog je Něco jako Bruce Willis, prostě tvrďák. Umí rozsekat kohokoliv mečem, nebo ho poslat do věčních lovišť šípem. Ovšem šípem se dají i stisknout tajná tlačítka, takže i nějaká ta inteligence tam bude.

Cestou z lodi procházíte různými světy, občas je všude samá kabeláž (jako u mě za počítačem) a občas je všude zeleno a rostou tam různé věci a žijí různí tvorové (jako u mě za počítačem). Nemusíte je všechny zabíjet, pak ale musíte rychle utíkat. Občas si i položíte bombu, takže uspokojíte i své pyrotechnické choutky. Aby hra nebyla tak suchá(ona není, ael přestoú můžete sbírat různé potraviny a hlavně předměty umožňující další postup. Třeba již zmíněnou bombu.

Hra opravu úžasná, jediné co by se jí dalo vytknot je zvukové zpracování. Není to nic moc. Ale aspoň je klid na hraní. A nezabýrá to místo na disku. Ale to neznamená, že by hra byla ochuzena o konverzaci, pouze se odehrává textově. Naopak roztomilá grafika vás uchvátí. Výborná je například scéna když někdo zmeře. Fňuk. Celkově se této hře nedá nic vytknout, škoda že není nějaké solidní pokračování. Ale na druhou stranu, 3D vikingové na dvou CD s filmovými ukázkami by asi ztratili své kouzlo.

Plusy:
  + Nejen logická hra
  + Super ovládání - výborná hratelnost
  + Lost Vikings

Mínusy
  − (ale malé) Zvuk

Lost Vikings. To stačí ne? :)

Kody do levelov:

STRT GR8T TLPT GRND LLMO FL0T TRSS PHRS CVRN BBLS VLCN QCKS PHR0 C1R0 SPKS JMNN TTRS JLLY PLNG BTRY JNKR CBLT H0PP SMRT V8TR NFL8 WKYY CMB0 8BLL TRDR FNTM WRLR TRPD TFFF FRGT 4RN4 MSTR