BestOldGames.net » Logické hry [L] » Lemmings 3

Lemmings 3

Lemmings 3 screenshot

Lemmings 3 - screenshot 1Lemmings 3 - screenshot 1Lemmings 3 - screenshot 1Lemmings 3 - screenshot 1Lemmings 3 - screenshot 1

Info k hre
Typ hry:Logická
Velkosť:297kB
Výrobca:Psygnosis ltd.
Rok vydania:1994
Počet stiahnutí:47301×
BOG hodnotenie:83 %
Na hranie starých hier použite DOSBox
Extra Cheaty Návod
Diskusia Diskusia k hre
Ohodnoďte túto hru:
 
Klasika, klasika, prostě klasika mezi logickými hrami a počítačovými hrami vůbec. No kdo by si nevzpomněl na tu malou modro-zelenou havěť se sebevražednými sklony? Je to pravda už nějaký ten pátek, co tato legenda poprvé zazářila na našich monitorech, ale na některé hry se prostě nezapomíná a na tuto obzvlášť ne.

Princip je v podstatě velmi jednoduchý: v obrazovce plné různých plošin, sloupů, zdí, propadlin a terénních nerovností se odněkud se shora vysype tlupa malých tvorečků-lumíků, ti hnáni matkou přírodou (nebo čím vlastně) se snaží za každou cenu dostat k východu a pak hurá ven (kdyby věděli, že je tam čeká pouze další level, asi by se tak nehnali). Tady však nastává problém, protože lumíci, ač jsou roztomilí, naprosto pozbyli rozumu a tak se ženou rovnou za nosem, narážejíc přitom do zdí, případně padavší (slovo jak bič) rovnou smrti vstříc. Vaším úkolem je, abyste vždy určité procento těchto nešťastníků bezpečně dopravili k východu. K tomu vám dobře poslouží tzv. úkolování lumíků-to jest, že na některého vybraného jedince kliknete myší a dáte mu rozkaz typu "probourej zeď" , "postav schody", nebo "podhrab se", apod. Tito vámi vybraní lumíci pak plní své úkoly a připravují přímou cestu ke svobodě (nebo taky do pekla) všem ostatním.

Množství a typy úkolů, které dostanete k dispozici ke splnění mise jsou různé, záleží na úrovni, ve které se právě nacházíte a též na zvrhlosti autorů, kteří takto pro vás připravili desítky a desítky levelů různé obtížnosti a kvalit.

Jak už bylo jednou řečeno nápad jednoduchý, avšak geniální. Sekýrovat ty malé chudáky v zájmu jejich vlastního přežití a v případě, že se poněkud "seknete" pak jen s hrůzou sledovat hromadné harakiri je zábavou na dlouhé zimní večery i na krátké pracovní pauzy.

Skotští DMA Design za svou kariéru mnoho her nevydali, ale prakticky vše co vytvořili stálo opravdu za to (Amigisté možná ještě teď vzpomenou na nářez jménem Walker) v tomto případě byli opět neomylní a vytvořili hru, jež bezesporu patří do zlatého fondu.

Neobmedzený čas
Edituj súbor: L3F.EXE
Vyhľadaj: FE 06 C8 1D
Zmeň na : 90 90 90 90

Edituj súbor: L3FGUS.EXE
Vyhľadaj: FE 06 C8 1D
Zmeň na : 90 90 90 90