Goose

Goose screenshot

Goose - screenshot 1Goose - screenshot 1Goose - screenshot 1Goose - screenshot 1Goose - screenshot 1

Info k hre
Typ hry:Akčná hra
Velkosť:76kB
Výrobca:Logotron
Rok vydania:1988
Počet stiahnutí:8717×
BOG hodnotenie:81 %
Na hranie starých hier použite DOSBox
Extra Cheaty Návod
Diskusia Diskusia k hre
Ohodnoďte túto hru:
 
Tak. Hra Goose... Nejdřív vás trochu vzdělám, goose je husa. Ne že by to byla znalost nezbytná pro tuto hru, ale stejně. Ono to totiž s klasickou husou na talířu moc společného nemá. Celý název hry je star goose, takže už máme veselou krávu a taky hvězdnou husu. Super. No ale zpět ke hře.

Vaším cílem je nedal se sníst potažmo sežrat či jinak zlikvidovat. Letíte neúprosně vstříc kosmickým dálkám po lehce zvlněném terénu a do vás to šijou kulometem takový otočný věžičky. No nejste husa ledajaká a nenecháte si to líbit, takže je rozstřílíte na.... no nic z nich nezbyde. Samozřejmě že věžičky nejsou jediný problematický element ve hře. Občas na vás přiletí nějaká ta raketa, najedete na minu či spadnete do mezihvězdého prostoru (podobně jako darth Vader). Nakonec až se prostřílíte celým levelem najedete do červí díry kde se nachází například munice. Tyto červí díry vedou do dalších levelů, ale občas je můžete potkat i uprostřed jako zkratku. Většinou hned u východu někdo vychytrale čeká s raketou...

K ovládání: pohybujete se neustále kupředu bez vlastního přičinění, takže pohybovat samostatně se můžete pouze do stran. Vaše parametry jsou štíty, munice a palivo. Doporučuji je sbírat na zemi(barevná kolečka), nebo v červích dírách. Terén je lehce zvlněný, takže občas střílíte a nic se neděje, je tam zeď. Můžete toho ale i využívat při krycích manévrech. Pozor také na černé území, samozřejmě to můžete vyzkoušet, ale asi to nebude cílem hry - zemřít.

Rozepisovat se o plusech či mínusech asi nemá cenu, klasická střílečky, kdy letíte pořád dopředu, nic víc, nic míň... No možná něco navíc by se našlo ;)