Dune

Dune screenshot

Dune - screenshot 1Dune - screenshot 1Dune - screenshot 1Dune - screenshot 1Dune - screenshot 1

Info k hre
Typ hry:Adventúra
Velkosť:1.7MB
Výrobca:Virgin Interactive
Rok vydania:1992
Počet stiahnutí:36124×
BOG hodnotenie:70 %
Na hranie starých hier použite DOSBox
Extra Cheaty Návod
Diskusia Diskusia k hre
Ohodnoďte túto hru:
 
Snáď každý pozná stratégiu Dune 2 - prababičku všetkých real-time stratégií. Už menej ľudí pozná knižnú predlohu Franka Herberta ktorý si tento piesočný svet vysníval. No a už málokto pozná Dunu, strategicko-adventuristickú výpravu do sveta Duny, ktorú má na svedomí francúzska firma Cryo, prvé herné spracovanie tejto ságy.

Na planéte Arrakis, tiež zvanej "Duna", sa nachádza vzácna látka zvaná "Spice" pomocou ktorej ľudia môžu cestovať na veľké vzdialenosti. To samozrejme prilákalo Harkonenov, odvekých nepriateľov vášho rodu na túto planétu. Vy ste Paul Atreides, syn vojvodu Leta Atreida z mocného rodu Atreidov a musíte vyhnať brutálnych a krvilačných Harkonenov z tejto planéty raz a navždy. Na to však budete potrebovať pomoc...

Hra bola očividne vyrábaná s dôrazom na originalitu. Od chvíle keď začnete hrať si nieste istí čo to vlastne hráte. Najprv to vyzerá ako adventúra. Vidíte z vlastného pohľadu ľudí s ktorými môžete hovoriť, alebo im dávať príkazy. Potom sa to tvári ako simulátor lietania na ornitoptére a nakoniec sa z toho vykľuje stratégia. Pravdou je, že Duna nezapadá ani do jedného z týchto žánrov, čo by mohlo byť skvelé, ale bohužial nieje. Žiadne predmety, či kľúčové rozhovory tu nenájdete, a tiež tak tu nenájdete množstvo jednotiek či možnosť taktizovať ako v stratégii. Celá hra je dopredu nalinajkovaná, a od vás sa chce, aby ste robili jednotlivé úkony v poradí ako vám hra káže. Zlyhať môžete ak nezvládnete nápor Harkonnenov. Naproti tomu hra vás udrží ako sa príbeh postupne rozvíja, aj keď len minimálne. Grafika je na tú dobu skvelá, a také drobnosti ako stmievanie oblohy alebo postupne modrajúce oči vášho hrdinu vplyvom Spice sú drobnosti na ktorých vidno že hra nemala byť len komerčnou zlátaninou.

Inými slovami ak vás Sci-Fi, alebo priamo svet Duny baví a chceli by ste si zahrať čosi iné určite Dunu skúste. U ostatných to záleží vyslovene na vkuse.

Plusy:
  + Grafika
  + Originalita

Mínusy:
  − Nuda
  − Lineárnosť