BestOldGames.net » Závodné hry [CH] » Chicago 90

Chicago 90

Chicago 90 screenshot

Chicago 90 - screenshot 1Chicago 90 - screenshot 1Chicago 90 - screenshot 1Chicago 90 - screenshot 1Chicago 90 - screenshot 1

Info k hre
Typ hry:Závodná
Velkosť:167kB
Výrobca:Microids
Rok vydania:1989
Počet stiahnutí:849×
BOG hodnotenie:69 %
Na hranie starých hier použite DOSBox
Extra Cheaty Návod
Diskusia Diskusia k hre
Ohodnoďte túto hru:
 
Hra,ve které se z jakéhosi pohledu ze shora projíždíte po ulicích Chicaga.Vlastně to není nic jiného než honička mezi zločinci a policajty.

Na začátku hry si samozřejmě můžete zvolit stranu,za kterou chcete hrát a obtížnost hry od 1 do 3. Zločinci mají situaci trochu horší (řekněme si to na rovinu,mají hooooooodně malou šanci), máte k dispozici jedno auto,se kterým se musíte neustále vyhýbat stíhajícím policejním vozidlům a pokusit se vydržet co nejdéle se nedostat do obklíčení (zablokování policejním autem zepředu i zezadu).Zajímavé je,že když máte auto úplně na šrot,tak že se už nepohnete ani o milimetr a přijedete k vám policie,tak se nic nestane,dokud u vás nebudou policejní auta dvě.

Policie má své možnosti přece jen o něco pestřejší a hrát za ni je lépe řečeno nuda.Je sice pěkné,že můžete v případě havárie změnit auto,ale k čemu to když stačí zadat svým kolegům za úkol,ať pachatele sami dopadnou(to se jim povede bez potíží během chvilky).

Obtížnost nemá na hru tak zásadní vliv,při vyšší se nepatrně zvýší inteligence protivníků (inteligence civilních vozidel naopak klesá),ale pořád je to to samé. Ještě více však hra propadá v provedení.Fyzika aut a vůbec jejich samotný pohyb je až k pláči.Auta při nárazu do budovy skáčou jak prasata,když jdou na porážku,nemotorné zatáčení,navíc ani nemůžete nahodit zpátečku.Všechno navíc podtrhává fakt,že hra není vůbec ozvučena (pokud nepočítám vaše výkřiky).

Sečteno a podtrženo bych tuhle hru doporučoval spíše pro dva a více hráčů,kde můžete soupeřit o to,kdo je lepší ganster.

Klady
  + můžete soupeřit s kamarády
  + existují i jiné hry,ve kterých se můžete mnohem více vyblbnout při honičkách mezi zločinci a policajty,například Grand Thef Auto

Zápory
  - naprosto bez zvuku a hudby
  - příšerná fyzika a ovládání vozidel
  - hra za policii je o ničem