Budokan

Budokan screenshot

Budokan - screenshot 1Budokan - screenshot 1Budokan - screenshot 1Budokan - screenshot 1Budokan - screenshot 1

Info k hre
Typ hry:Športová
Velkosť:699kB
Výrobca:Electronic Arts
Rok vydania:1989
Počet stiahnutí:40513×
BOG hodnotenie:70 %
Na hranie starých hier použite DOSBox
Extra Cheaty Návod
Diskusia Diskusia k hre
Ohodnoďte túto hru:
 
Každý nejako začínal. A pre Electronic Arts to platí rovnako. Kto by bol povedal, že malá firma ktorá v roku 1989 vydala bojovú hru Budokan bude raz nadnárodnou gigantickou hernou korporáciou. A čo to ten Budokan vlastne je?

Je to hra o Ázijských bojových umeniach. Vy ste mladý žiak, ktorý sa chystá na veľký turnaj zvaný Budokan. Na výber máte 4 bojové umenia. Karate, Kendo - bambusový meč, Bo - Dlhá bojová palica a Nunchaku - čiže klasické palky s retiazkami. Na turnaji Budokanu môžete použiť na porazenie súpera každý z týchto štýlov 4 krát, aby bolo zabezpečené že budete štýly striedať. Nepriatelia v hlavnom turnaji sú rôznorodí, a už len zvedavosť, že kto bude ďalší vás ženie dopredu. Než sa ale vypravíte na onen turnaj máte možnosť trénovať v chajdách s učiteľmi alebo sám.

Hra používa namiesto energie staminu (ktorá klesá pri námahe aj úderoch) a Ki, čo je niečo ako koncentrácia - čím vyššia, tým je úder silnejší.

Hra má naozaj na tú dobu skvelú grafiku. Ovládanie je však príliš zložité, a tak robí súboj dosť frustrujúcim. Čo je asi hlavná záťaž tejto inak originálnej hry.