Aladdin

Aladdin screenshot

Aladdin - screenshot 1Aladdin - screenshot 1Aladdin - screenshot 1Aladdin - screenshot 1Aladdin - screenshot 1

Info k hre
Typ hry:Akčná hra
Velkosť:3.4MB
Výrobca:Walt Disney
Rok vydania:1994
Počet stiahnutí:81038×
BOG hodnotenie:82 %
Na hranie starých hier použite DOSBox
Extra Cheaty Návod
Diskusia Diskusia k hre
Ohodnoďte túto hru:
 
Už v roku 1994 sa stali hry na námet filmu (ktorý je čírou náhodou na námet knihy) medzi ľudmi populárnymi. Samozrejme sem patria aj tzv. "disneyovky", na ktoré väčšina z Vás chodila do kina s rodičmi. Tak nejako vznikla asi aj táto hra od výrobcu Walta Disneyho. Je to typická plošinovka, kde so svojím hrdinom (koho by to napadlo, že v tomto prípade s Aladdinom, nepliesť s teroristom Ajmán Zaháviríom) brázdite levely plné nástrah (ostne, padajúce predmety...) a nepriateľov.

Pomocou zbraní a iných prostriedkov ako je napr. strielanie jabĺčok, posielate týchto úbožiakov do kódového neba hry. Nemajte s nimi zľutovanie, spravili by to isté keby ich vývojári neobdarili prirodzeným mantáctvom. Môžete aj skákať po ťavích hrboch, ktoré takom prípade pľujú istú neidentifikovateľnú hmotu, ktorá zabíja zloduchov (čo to sakra môže byť, radšej to ani nechcem vedieť). V tomto ohľade sa mi hra zdá príliš násilná a čudujem sa, prečo sa neozvalo nejaké Hnutie na ochranu tiav. Takže len malé upozornenie pre deti: Doma to neskúšajte, Vašej ťave by sa to nemuselo páčiť. Ale späť k hre.

Prioritným cieľom je zachrániť (ako inak) princeznú Jasmínu (vidíte ten zastaralý patriarchálny systém, kde je vždy muž záchranca a žena obeť) a bojovať proti zlotrylému zlotrylcovi (to je super slovné spojenie, ja som ale múdry) Džafarovi, ktorý je naozaj zlotrylý a chystá na sultána nejaký komplot. Samozrejme pomocou rôznych "podúloh" čo v tej ktorej úrovni dostanete.

V leveloch sa naskáčete, nabeháte aj našplháte celkom dosť, niekedy môžete aj zablúdiť, pretože všetko je dosť podobné a nie je vylúčená ujma na zdraví (len vo výnimočných prípadoch). Nakoniec však nepochybne nájdete správnu cestu a radosť je vtedy na mieste.

Po grafickej stránke je to celkom pekné, ako to už v disneyovských hrách býva. Je tu aj taká malá vychytávka, a to pri veľkosti Vášho zostávajúceho zdravia. Čím ho menej máte, tým vydesenjšie na Vás pozerá modrý džin vedľa. Doprovodná hudba je taká nenásilná arabská (arabský svet je totiž od základov celý nekonfliktný). Čo sa týka náročnosti hry na hráča, nie je to ťažká hra a keď sme už pri tom, máte na výber medzi troma obtiažnosťami (easy, norm a hard).

Takže ak Vás baví tento druh akčných plošinoviek, tak si to zahrajte, vo Vašom hernom repeortári skalpov by v najväčšej pravdepodobnosti nemala chýbať. Gut lak.