Aký status majú hry umiestnené na BOG? Chcete byť pravidelne informovaný o novinkách? - Odpoveď je jasná - RSS - čo to je a ako ho používať čítajte nižšie.

Info o stránkach:

  1. Hry na stránkach - abandonware
  2. Čo to je RSS a kde ho nájdem na BestOldGames.net?
  3. Ako zobrazovať novinky z BOG priamo na hlavnej stránke seznam.cz?
  4. Problémy na stránke? (s čímkoľvek)

» Hry na stránkach - abandonware

Všetky hry, ktoré nájdete na voľné stiahnutie na týchto stránkach zodpovedajú definícii abandonware.

Abandonware - alebo voľný preklad „opustený software” sa používa najčastejšie v spojitosti so starými hrami. Ide teda o software, respektíve hry, o ktoré sa ich výrobca už prestal zaujímať (predávať a podporovať). Hry sa už voľne nepredávajú a tak ich majiteľom už nevzniká žiadna finančná ujma.
Presnejšiu definíciu som prebral z abandonwareringu. Tá hovorí:

Za abandonware sa dajú považovať hry (software), ktoré sú:

  1. minimálne 5 rokov staré (poprípade uvolnené výrobcom skôr)
  2. a ktoré už nikto nepodporuje, nepredává, ani ich inak nedistribuuje spoločnosť, ktorá hru vytvorila (ktorá spravovala autorské práva)

Pokiaľ by sa však hra považovaná za abandonware začal znovu v danej krajine predávať, automaticky tak ztráca svoj status abandonware.

Viac o abandonware sa dočítate na stránkach abandonwareringu.

» Čo to vlastne RSS znamená, čo to je?

RSS - je anglická skratka pre Really Simple Syndication. Je veľmi jednoduchý formát pre čítanie správ a článkov z rôznych zdrojov(www stránok). Princípom RSS je možnosť poskytnúť užívateľom čo najaktuálnejšie infromácie o zmenách na stránkach a čítanie aktuálnych článkov, bez nutnosti navštívenia samotnej stránky. ste zúfali z tejto definície, nič ste jej nerozumeli? To nie je až také podstatné, RSS môžete odoberať aj vy, pokračujte v čítaní...

Pokiaľ máte a používate nejakú RSS čítačku, tak odkaz na RSS kanál nájdete na každej stránke úplne dole. Poprípade kliknite na tento odkaz:

http://www.bestoldgames.net/rss.xml

Nemáte žiadnu RSS čítačku? Nezúfajte:-) a pokračujte v čítaní...

» Ako zobrazovať novinky z BOG priamo na hlavnej stránke seznam.cz

Jedinou podmienkou je vlastný účet na sezname. Pokiaľ účet máte a seznam pravidelne navštevujete, môžete si novinky BestOldGames.net nechať vypisovať priamo na hlavnej stránke seznamu. Stačí ak kliknete na nasledujúcu ikonku a následne len potvrdíte pridanie:

Přidej na Seznam

» Problémy na stránke? (s čímkoľvek)

V prvom rade: Najčastejším problémom býva problém so spustením starých hier na nových operačných systémoch ako Windows XP, 2000,... Pre rozbehnutie starých hier na týchto OS sa prosím pozrite do sekcie DOSBox, kde je väčšina problémov vyriešených.

Ak ste však našli na stránkach nejaký bug, chybu - ak sa Vám hra nedá stiahnuť, alebo sa začne sťahovať iná hra, aká je písaná, dajte mi o tom vedieť, či už mailom, alebo napíšte do diskusie a ja sa pokusím čo najskôr o nápravu.